Ekspertem w kolejnej odsłonie Akademii Skutecznego Rodzica (18 stycznia 2019 r.) był dr n. med. Artur Reginia, lekarz, asystent Katedry i Kliniki Psychiatrii PUM.

Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży w oparciu o pytanie: jak rozpoznać, że z dzieckiem dzieje się coś złego?

Dr Reginia w bardzo ciekawym wykładzie wprowadził nas w merytoryczne podstawy zagadnień, a dzięki jego doświadczeniu w pracy z ludźmi borykającymi się z brakiem równowagi w zdrowiu psychicznym oraz chorymi mogliśmy zapytać o konkretne wskazówki - co robić, gdy dzieje się źle?

Pytań było dużo. Dyskusja gorąca. Czujemy zdrowy niedosyt i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji Akademii Skutecznego Rodzica dr Artur Reginia zaszczyci nas swoją obecnością. Miłym zaskoczeniem była również ponowna obecność dr n. med. Moniki Mak (psychologa klinicznego, neuropsychologa, Kierownika Samodzielnej Pracowni Psychologii Klinicznej PUM, adiunkta Katedry i Kliniki Psychiatrii PUM). Przypomnimy tylko, że dr Monika Mak była naszym Ekspertem podczas Wykładu Inauguracyjnego pt. "Motywowanie dzieci do nauki oraz odrabiania zadań domowych z elementami mindfulness".

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym gościom za obecność i do zobaczenia 22 lutego o 16.30 - Jak kochać dziecko? Ekspertem będzie p. Mirosława Pankiewicz, psycholog.

W kolejnych miesiącach tematy Akademii Skutecznego Rodzica:

Cyberprzemoc i inne zagrożenia w sieci – 22 marca

Wybór ścieżki edukacyjnej – 12 kwietnia

Jak dojść do ładu z własnym dzieckiem? – 24 maja

Problemy okresu dorastania – 14 czerwca

Patronat Honorowy nad Akademią sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Koordynator ASR

Marek Ryży