W dniach 15.10 do 18.10.2013 odbyła się w naszej szkole impreza prozdrowotna pt. " Święto jabłka" zorganizowana przez nauczycieli świetlicy. Miała ona na celu propagowanie spożywania owoców oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych.

W tych dniach codziennie dzieci miały możliwość degustacji rożnych gatunków jabłek .

Można było również spróbować ciast jabłkowych upieczonych przez rodziców. Na korytarzu " wyrosły" drzewa , które przyozdobiły dzieci kolorowymi jabłkami wykonanymi różnymi technikami , a na oknach pojawiły się witraże jabłuszkowe.

W klasach 0 - 6 nauczyciele przeprowadzili cykl pogadanek przekazując dzieciom informacje o wartościach odżywczych jabłek, o produktach z nich wykonywanych, o ich wpływie na zdrowie. Na tablicach informacyjnych zamieszczono różnorodne wiadomości:

jabłko w literaturze
jabłko w przysłowiach