Niedawno w naszej szkole po raz kolejny zapachniało jabłkami, a na korytarzach, można było poczuć się niczym w sadzie. A to wszystko za sprawą corocznego święta jabłka, którego obchody celebrowaliśmy cały tydzień.

Podczas przerw częstowano uczniów owocami. W dniu rozpoczynającym święto, przeprowadzony został również pierwszy etap konkursu ,,Wyścig po zdrowie”.

Wtorkowy dzień  upłynął nam także pod znakiem wielu zdrowych przyjemności. Nauczycielki świetlicy przygotowały przepyszne przekąski z przetworów owocowych, wykonanych na podstawie tradycyjnych receptur, którymi częstowani byli uczniowie podczas przerw. Pani Dorota Zarzycka wraz z uczennicami klas VI również rozpieściła nasze podniebienia, przygotowując wspaniałą sałatkę owocową.

Od teraz szaszłyki nie powinny kojarzyć nam się tylko z letnimi grillami i karkówką, co udowodniliśmy podczas środowych warsztatów kulinarnych. Uczniowie, pod opieką Pani Anny Czeladzińskiej i Iwony Witkowskiej mieli okazje przygotować wspaniałe owocowe szaszłyki, zapoznając się przy okazji z wartościami odżywczymi poszczególnych owoców i przekonując się, jak korzystny wpływ ma ich obecność w codziennej diecie na nasze zdrowie. To, że zdrowe może okazać się smaczne, stało się jasne, wystarczyło obserwować zadowolone miny naszych uczniów, podczas konsumpcji swoich dzieł.
W środę i w czwartek odbył się także finał konkursu ,,Wyścig po zdrowie”, kierowanego do klas IV – VI. Po etapie klasowym wyłonione zostały czteroosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne klasy podczas finału. Klasy czwarte zmierzyły się ze sobą w środę, 29 października. Natomiast klasy V i VI rywalizowały w czwartek, 30 października pod czujnym okiem komisji składającej się z Pani Beaty Chlebek, Iwony Witkowskiej i Joanny Zuba. Swoja obecnością zaszczyciła nas również Pani dyrektor Barbara Matczak, która bacznie przyglądała się niezwykle zaciętej rywalizacji poszczególnych drużyn.

Walka była bardzo zacięta, ponieważ pomimo bardzo atrakcyjnych nagród indywidualnych, po raz pierwszy można było zdobyć specjalny bon na złoty dzień, zwalniający całą klasę z konieczności odpowiedzi i udziału w niezapowiedzianych sprawdzianach w dniu przez nich wskazanym. Dreszczyk emocji związany z rywalizacją mogli poczuć również uczniowie klas młodszych, dla których przygotowano konkurs plastyczny, pt ,,Wesołe Jabłuszko”.
    Podczas uroczystego apelu podsumowującego święto mogliśmy podziwiać wspaniały występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas I-III pod opieką pani Natalii Łyczek oraz uczniów klasy III a przygotowanych przez panią Joannę Połeć-Trusiuk i Beatę Leonowicz Na apelu rozdane zostały także nagrody indywidualne za wspaniałe i pomysłowe prace plastyczne. W kategorii klas 0-I, miejsce pierwsze zajął uczeń klasy 1b, Bartosz Papadymitriu. Miejsce drugie zdobyła uczennica klasy 0 – Hania Cepińska, a miejsce trzecie przypadło w udziale Julii Greli z I b. Wśród dzieci starszych bezkonkurencyjna okazała się Małgosia Czuba z klasy 2 b, tuż za nią uplasował się Wiktor Datchenko z klasy 2 a. Miejsce trzecie wymalowały sobie egzekwio  - Kalinka Witkowska z 2 a i Michał Sredledni z klasy 3c.
Ogłoszeni zostali także zwycięzcy konkursu ,,Wyścig po zdrowie”. Wśród klas IV, bezkonkurencyjna okazała się drużyna klasy IV c. Klasa V b okazała się być najlepsza wśród klas V i VI. Obie drużyny otrzymały nagrody i bony podpisane i wręczone przez Panią dyrektor Barbarę Matczak. Nagrodzone zostały też poszczególne klasy za przyozdobienie owocowo drzwi swoich sal.
Zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Serdeczne podziękowania należą się Pani Iwonie Witkowskiej, pomysłodawczyni i głównej organizatorce całego święta, pań pracujących na świetlicy szkolnej a także sponsorom: Agencji Rynku Rolnego i szkole językowej SPEAK UP, dzięki którym mogliśmy nagrodzić naszych uczniów niezwykle atrakcyjnymi nagrodami.
Jabłkowo-owocowy tydzień był niezwykle interesujący i intensywny. Wydaje nam się, że udowodniliśmy, iż zdrowe, może być smaczne i interesujące, a świetlica szkolna może w ciekawy sposób uczyć i bawić. Zapraszamy do naszej szkoły już za rok, kiedy ponownie wyrosną na korytarzach sady i zapachnie owocowym szaleństwem…