11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii Polski - dzień odzyskania niepodległości.

W piąte, 7 listopada 2014r. na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie z kombatantami.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Polskie drogi do wolności”. Przypomnieli w ciekawy sposób koleżankom i kolegom historię zaborów i odzyskania niepodległości. Było także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z zaproszonymi kombatantami z chóru „Kombatant”.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole tydzień patriotyczny. Zwiedzaliśmy wystawy patriotyczne, odwiedzaliśmy miejsca pamięci narodowej, odbywały się lekcje patriotyczne.

Uczniowie wykonywali biało – czerwone kotyliony,  prace plastyczne, śpiewali pieśni patriotycznych,  oraz zabawę i integrację z innymi dziećmi poznawali historię swojej Ojczyzny.

Z okazji Święta Niepodległości zostały zorganizowane także konkursy o tematyce patriotycznej -  konkurs historyczny „Polskie drogi do wolności” , który odbywał się na sali gimnastycznej.

Reprezentantów klas piątych i szóstych dzielnie dopingowali koledzy i koleżanki

Dzisiaj wszyscy Polacy mogą żyć w wolnym , niepodległym kraju , cieszyć się z przynależności Polski do wspólnoty  państw Unii Europejskiej. Nasi przodkowie dali nam przykład jak kochać ojczyznę. Dzisiaj my wyrażamy swój patriotyzm pracą i nauką.

Oto  Dekalog współczesnego patrioty:

1.   Szanuj symbole narodowe Polski: hymn, godło i flagę państwową.

2.  Szanuj język i kulturę swojej Ojczyzny.
3.  Szanuj święta narodowe i rocznice.
4.  Poznawaj historię własnego kraju.
5.  Poznawaj polskie tradycje ludowe.
6.  Dbaj o piękno naszego kraju.
7.  Bądź dumny, że jesteś Polakiem gdziekolwiek będziesz.
8.  Postępuj zgodnie z duchem tolerancji i szacunku do siebie i innych.
9.  Solidnie wypełniaj swoje obowiązki i nie ulegaj złym wpływom.
10.  Poprzez naukę i pracę wyrażaj miłość do Polski.