28.09.2016r. grupa uczniów naszej szkoły z klas 4a, 5b, 5c, 6a, 6b pod opieką p. Marzeny Herdzik i ks. Bartłomieja Bugajaka zwiedzała pod kierunkiem zamkowego przewodnika sąsiadujący z nami Zamek Książąt Pomorskich.

Trasa turystyczna przebiegała przez  Pomnik księcia Bogusława i Anny Jagiellonki, Promenada północna + taras wschodni, dziedziniec duży (zegar zamkowy, płyta erekcyjna ks. Barnima XI, płyta nagrobna ks. Barnima III, zegary słoneczne), dziedziniec menniczy (figura biskupa Ottona z Bambergu, płyta erekcyjna książąt Filipa II i Franciszka I, obrys kościoła św. Ottona.


Dzieci poznały postać Elharda Lubinusa- twórcy Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego, podziwiały widoki z Tarasu Książęcego, usłyszały historię o  księciu, który został piratem i wiele innych ciekawostek dotąd nieznanych. Jednak oprócz tego potrafiły dzielić się swoją pozaszkolną wiedzą, czym zyskały uznanie pani przewodnik. Za aktywną i twórczą pracę podczas wycieczki po zamku zostały zaproszone na ponowne odwiedziny naszego cennego zabytku.