W środę 26 października 2016 roku w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs fotograficzny "Koty". W spotkaniu uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły, która wcześniej przygotowała zdjęcia kotów i zgłosiła je na konkurs. W pierwsze części spotkania mieliśmy okazję obejrzeć wystawę wszystkich prac dzieci zgłoszonych do konkursu.

Następnie w auli książnicy odbyła się część główna spotkania. Głos zabrała pani Teresa Piątkiewicz, która od wielu lat prowadzi Zwierzęcy Telefon Zaufania i pomaga bezdomnym, chorym, skrzywdzonym kotom. Wiersze "kociego poety"-pana Franciszka Klimka odczytał prowadzący spotkanie znany aktor. Wreszcie ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego: I miejsce zdobył uczeń klasy 6b Maksymilian Nerkowski, który w nagrodę otrzymał laptop ufundowany przez sponsora.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli także wyróżnienia: Maja Jaroszewska, Natalia Sawińska, Dawid Ślusarz, Jakub Charkiewicz. W nagrodę otrzymali wspaniałe plecaki. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali piękne dyplomy, maskotki kotów oraz torby. Wystawę prac fotograficznych można przez miesiąc oglądać w Książnicy Pomorskiej. Gratulujemy wygranym, w wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.