W piątek 29.09.2017r. już kolejny raz wybraliśmy się na zwiedzanie Szczecina z panem Robertem Abelite przewodnikiem i wielkim miłośnikiem Szczecina i jego historii. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich poprzez pomniki usytuowane w bliskiej okolicy naszej szkoły oraz Kościół Apostołów św. Piotra i Pawła . Naszą wyprawę uświetniła terenowa zabawa w poszukiwanie skarbów- geocaching.

Z pięciu wskazanych skrytek uczniowie klasy 6B i 5B odnaleźli trzy.  A nie jest to taka prosta sprawa. W Szczecinie takich skarbów- skrzynek  jest 2000. Brawo!

Geocaching jest bardzo popularną na świecie grą terenową polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób. Każdy chyba  marzył o przygodach Pana Samochodzika, czy Indiany Jonesa. Teraz za sprawą geocachingu jest to możliwe.

Zapraszamy na nasze kolejne wyprawy.

Opiekun p. Marzena Herdzik i wychowawcy