Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego odbyła się styczniu 2019r. Wzięło w niej udział 4436 uczniów klas szóstych oraz 3840 uczniów klas siódmych z całej Polski. Olimpiada polegała na rozwiązaniu 30 zadań o różnej skali trudności, które sprawdzały wiedzę uczestników w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Laureatkami tego prestiżowego konkursu z języka angielskiego zostały dwie uczennice naszej szkoły. Uczennica klasy 7B Karolina Bączyńska, która zdobyła trzecie miejsce i uczennica klasy 6A Izabela Marska-Błahy która zajęła ósme miejsce.

W tym samym czasie do Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z matematyki przystąpił uczeń klasy 6B Kajetan Huzarski. Spośród 2538 uczestników biorących udział w Olimpiadzie uplasował się na 7 miejscu, uzyskując tytuł laureata.

Laureatom gratulujemy!