24 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej Akademii dr n. zdr. Katarzynę Adamowicz (psychologa i dietetyka, asystenta Samodzielnej Pracowni Psychologii Klinicznej w Katedrze Psychiatrii PUM).

W niezwykle ciekawej prelekcji pt. „Co warto wiedzieć o zaburzeniach odżywiania?” usłyszeliśmy o zagrożeniach żywieniowych i problemach psychicznych z tym związanych. Zaburzenia te mogą dotyczyć zarówno dzieci, adolescentów, jak i dorosłych.

Termin anoreksja czy bulimia to coś, co od lat przewija się przez media i większość z nas wie (przynajmniej poglądowo) na czym takie zaburzenia polegają. Dzięki Pani Katarzynie wiemy znacznie więcej o: neofobii żywieniowej, ortoreksji czy bigoreksji.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak powinna przebiegać prawidłowa relacja z terapeutą oraz gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy żywienie naszego dziecka staje się problemem zdrowotnym.

Serdecznie dziękujemy Ekspertowi za ten „tuczący” nasze szare komórki wykład :-)

A wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z porady Pani doktor odsyłamy do:

https://klinikadilige.pl/specjal…/9-katarzyna-adamowicz.html

Patronat Honorowy nad Akademią sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie"