Od 29.05 do 31.05 u

Uczniowie klas: IVc, Vb, VIIIc, przebywali na Zielonej Szkole w nadmorskiej miejscowości Niechorze. Celami wyjazdu było zintegrowanie zespołów klasowych, rozwijanie samodzielności dzieci, upowszechnienie formy uczenia się przez doświadczenie oraz rozwijanie wśród dzieci aktywności ruchowej i sprawności fizycznej.

W Niechorzu dzieci zamieszkały w ośrodku wczasowo-kolonijnym Stoltur” 

położonym zaledwie kilka kroków od pięknej plaży. Ośrodek oferował wygodne pokoje, salę do dyskotek, boiska do piłki koszykowej i basen. Chętnie korzystaliśmy ze wszystkich tych udogodnień, miło spędzając czas.

 Program zajęć był bardzo intensywny. Uczniowie uczestniczyli w zabawach integrujących i wymagających współpracy, kooperacji i zgrania drużyny, w pieszych wyprawach wzdłuż brzegu morza, w grze zespołowej QR kody i podchodach. Wykonali gliniane lampiony, samodzielnie zaprojektowali przypinki, wykazali się zręcznością wspinając się na skrzynki. Uczestniczyli  w Quizie wiedzy na wesoło „Awantura o wykałaczki”.

 Piękna pogoda, codzienne zajęcia ruchowe, wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, jak również zdrowe posiłki sprawiły, że wszyscy byli we wspaniałych humorach i pełni energii.

Ostatniego dnia, w drodze powrotnej, uczniowie przejechali się kolejką wąskotorową, a następnie wspięli się na latarnię morską w Niechorzu. Pełni wrażeń wrócili w godzinach wieczornych do Szczecina.