Od 22 do 24 października 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy  „Święto jabłka” zorganizowane przez nauczycieli świetlicy. W tych dniach szkole zapachniało jabłkami.

W holu  przygotowano wystawę zapoznającą dzieci z różnymi gatunkami jabłek , ich cechami charakterystycznymi, wartościami odżywczymi, zastosowaniem kulinarnym  oraz ciekawostkami.

Zorganizowaliśmy także degustację  jabłek oraz przepysznych potraw i wypieków z jabłkiem w roli głównej. Cała społeczność szkolna mogła próbować te smakołyki przygotowane przez rodziców, którym za tak  wspaniałe zaangażowanie bardzo dziękujemy.

Dzieci z grupy 0 oraz grupy przedszkolne nosiły opaski z jabłkiem na głowach, uczniowie klas I – III przychodzili do szkoły ubrani w jedną rzecz w kolorze zielonym. Wszyscy mogliśmy podziwiać dzieci w owocowym pokazie mody oraz owocowej piosence.

Uczniowie klas I - III przygotowali gazetki pod hasłem „Jabłko – super owoc”.  Klasy IV , V , VI, VII     i VIII-me dodatkowo – plakaty promujące spożywanie jabłek oraz ich wartości odżywcze.

Było recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek o jabłkach.

Dzieci  miały okazję poznać  walory smakowe jabłek oraz ich wartości odżywcze

i zdrowotne podczas prezentacji multimedialnej połączonej z degustacją soku jabłkowego i  przetworów owocowych wykonanych na podstawie tradycyjnych receptur.

Można było również zaopatrzyć się w ciekawe przepisy na potrawy z jabłkiem w roli głównej.

To był miły, pyszny i jabłkowy zawrót głowy.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom oraz babciom za pomoc

w zorganizowaniu „Święta jabłka”.