Klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 63 im. Związku Zawodowego Marynarzy i Portowców z Oddziałami Integracyjnymi w ramach projektu „Gang Fajniaków” omówiła żywioł Ziemia.  Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od oglądania filmu edukacyjnego dotyczącego Ziemi. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z procesami jakie zachodzą na naszej planecie, obejrzeć zwierzęta i rośliny dla których Ziemia jest również domem. Dodatkowo ukazane zostały zagrożenia, zmiany jakie następują poprzez m.in. działalność człowieka  i sposobów dbania o naszą planetę. Omówiliśmy co każdy z nas może zrobić na co dzień w swoich domach aby żyło nam się zdrowiej i lepiej. Na tablicy każde dziecko mogło narysować to co kojarzy mu się po prezentacji z ziemią. Nie zapomnieliśmy o czytaniu fajniakowej historii dotyczącej żywiołu. Wykonaliśmy eksperyment „wulkan”, który bardzo przypadł spodobał się uczniom. W ramach zajęć każde dziecko otrzymało szczepkę kwiatka i z pomocą nauczyciela  zasadziło roślinkę do małej doniczki. Tym działaniem postanowiliśmy upiększyć naszą klasę oraz poprawić w niej dotlenienie. Dodatkowo chcemy aby dzieci wyrobiły nawyk dbania o środowisko i naukę odpowiedzialności. Rośliny są personalnie przypisane do każdego dziecka przez cały rok szkolny będą o nią dbały a w czerwcu zabiorą je do swoich domów aby kontynuował projekt w domach. Dzieci otrzymały od nauczycieli kolorowanki związane z Ziemią. Druga cześć projektu Ziemia odbyła się  w terenie przed naszą szkołą. Tam dzięki sieci sklepów BIEDRONKA cała klasa zasadziła cebulki otrzymanych krokusów, tulipanów i hiacyntów. Dokonaliśmy więc „Rewolucji krokusowej z Biedronką” Teraz oczekujemy wiosny i wypatrujemy pierwszych kwiatów. Wspólnie możemy więcej, los naszej planety jest w naszych rękach.