Ostatnim omawianym z uczniami klasy 3b SP nr. 63 im. Związku Marynarzy i Portowców żywiołem był Ogień. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy co to jest ogień i skąd się bierze. Ogień to jedno z fundamentalnych odkryć okresu prehistorii, pełnił i do dzisiaj odgrywa ważną rolę jako źródło światła i ciepła. Dzieci poznały jakie są sposoby na rozpalenie ognia. Gdzie można go rozpalać a gdzie jest to zabronione. Rozmawialiśmy na temat tego, że ogień może być zarówno pożyteczny jak i bardzo niebezpieczny. Oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat tego jak zachować się w trakcie pożaru oraz gdzie szukać pomocy. Na tablicy każdy uczeń mógł samodzielnie narysować to co kojarzy mu się z ogniem. Dzięki wizycie w siedzibie pobliskiej Państwowej Straży Pożarnej dzieci wiedza jakie numery alarmowe są w przypadku pożaru oraz czym można ogień ugasić. Jak zwykle nie zapomnieliśmy przeczytać fajniakowej historii. Tym razem było to „Najpiękniejszy kolor”. Wykonaliśmy kilka eksperymentów ze świeczką. Sprawdziliśmy, że ogień daje ciepło i światło. Dzieci bardzo szybko przypomniały sobie, że rodzice używają świeczek dla światła kiedy nie ma prądu. Przekonaliśmy się, także jak szybko ogień gaśnie kiedy nie ma dostępu do powietrza. Tym razem zachęciłyśmy dzieci do wykonania samodzielnej pracy związanej z ogniem. Dzięki temu powstały różnorodne i ciekawe prace wykonane różnymi technikami plastycznymi z użyciem wielu materiałów.