21 marca jest kolorowy, nie tylko z powodu pierwszego Dnia Wiosny! Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wspólnego świętowania. Wspierając osoby z Zespołem Downa wszyscy uczniowie klas I -III wykonali Skarpetki Przyjaźni jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
 
W ramach konkursu na "Najpiękniejszą Marzannę" chętni uczniowie stworzyli piękne, ciekawe i pomysłowe Marzanny.
 
Teraz czekamy na wiosenne i skarpetkowe zdjęcia:
 
* Wspierające osoby z Zespołem Downa zachęcamy  do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek nie do pary . Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia -  trisomia 21.

*Pierwszy Dzień Wiosny - zwariowane kostiumy, niech będę pełne kolorów i dodatków. Na głowach powinny pojawić się wianki, ciekawe nakrycia głowy, pełne kwiatów, piór i wszystkiego co nam się kojarzy z WIOSNĄ. Ma być kolorowo, radośnie i niecodziennie.