Czy wiecie kim jest Leprechaun, gdzie można znaleźć jego skarb?

  Dlaczego w dniu 17 marca należy ubrać się na zielono?

Uczniowie naszej szkoły znają odpowiedzi na te pytania, ponieważ w tym miesiącu wzięli aktywny udział w lekcjach języka angielskiego dotyczących tradycji i kultury Irlandii. Ponadto wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym Saint Patrick’s Day. Uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne zawierające życzenia lub wierszyki w języku angielskim związane z Dniem Świętego Patryka, patrona Irlandii.  Najciekawsze  prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w szkolnej galerii.

Zwycięzcami konkursu Saint Patrick’s Day zostali:

Kategoria klas 2-4:

I miejsce Hanna Zarzeczna, klasa 2A

II miejsce Aleksandra Kortas, klasa 2B

III miejsce Michalina Szostek, klasa 4B

 

Kategoria klas 5-8:

I miejsce Natalia Kicińska, klasa 7A

II miejsce Oliwia Schille, klasa 7C

 

III miejsce Julia Kosnyrieva, klasa 5B

wyróżnienie Olha Pilkhovska, klasa 8C

wyróżnienie Bartosz Kijas, klasa 8C

 

Dziękujemy dyrekcji szkoły za ufundowanie nagród.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!