W marcu 2022r. nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową
CEIP Mariano Aroca z miejscowości Murcja w Hiszpanii. Obie szkoły przystąpiły do realizacji projektu, którego głównym celem jest uświetnienie obchodów jubileuszowych obydwu placówek.

W ramach projektu uczniowie z poszczególnych klas uczących się języka angielskiego wykonają różnorodne zadania, m.in. nagrają krótki film, stworzą prezentację multimedialną, napiszą wypracowania, wyślą tradycyjną pocztą własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe, zaprezentują wybrane przez siebie piosenki. Uczniowie wykorzystają umiejętności językowe i informatyczne, a także poszerzą swoją wiedzę poznając położenie, kulturę i zwyczaje partnerskiego miasta.

Hiszpańscy uczniowie mieli już okazję obejrzeć film promujący naszą szkołę. Zachęcają również do wirtualnych odwiedzin ich szkoły.

https://www.youtube.com/watch?v=uh661z6Tozw