Międzynarodowy Dzień Pisania Listów
Pewnie teraz ktoś zapyta, po co zaprzątać sobie głowę czymś tak mało przydatnym jak ginący zwyczaj pisania listów. Przecież w dobie telefonów komórkowych i wielu możliwych sposobów komunikowania się przez Internet epistolografia wydaje się czymś zbędnym. Otóż nic bardziej mylnego! Napisanie listu to wielkie wyzwanie! 
Uczniowie klas 6 redagowali listy w języku angielskim, w których postanowili napisać do ważnych dla nich osób wśród których znaleźli się m. in. rodzice, dziadkowie, przyjaciele, nauczyciele, trenerzy. Uczniowie klas 8 stworzyli listy do autorów filmów i książek, w których zaproponowali inne zakończenia ich dzieł.
Zadania te były szansą doskonalenia umiejętności planowania wypowiedzi, doboru słownictwa, ćwiczenia zasad konstrukcji listu prywatnego.
Aby podkreślić znaczenie swoich listów, Szóstoklasiści i Ósmoklasiści stworzyli autorskie znaczki. 
W ten sposób włączyliśmy się w obchody Dnia Pisania Listów świętowanego na świecie w dniu 9 października. A teraz pozostaje nam niecierpliwe oczekiwanie na odpowiedź.