Drugi tydzień grudnia pachniał w naszej szkole niezwykle intensywnie, a to za sprawą Święta Piernika organizowanego przez nauczycieli świetlicy: panią Iwonę Witkowską, Annę Czeladzińską, Marlenę Jura, Natalie Łyczek i Joanne Zuba. Od poniedziałku nie dało się ukryć, że w Sali świetlicy szkolnej można skosztować czegoś pysznego i świątecznego. W całej szkole unosił się zapach, który przywiódł do świetlicy zarówno uczniów jak i pracowników szkoły. Na korytarzach pojawiła się także piernikowa dekoracja, oraz gazetki, dzieki którym mogliśmy lepiej poznać te przysmaki, ich historię, tradycję, skład.

                   Każdego dnia piernikowego tygodnia, uczniowie korzystające z zajęć w świetlicy szkolnej, mogli wypiekać pieprzne ciasteczka. Dowiedzieli się jak robić ciasto piernikowe i jak je przygotować do wykrajania wzorów. Dzięki wspomnianym warsztatom kulinarnym, utrwalona została także wiedza na temat zasad bezpieczeństwa i higieny, koniecznych do zachowania podczas przygotowywania przysmaków.

                 
We wtorek odbyły się warsztaty połączone z prezentacja dotyczącą tradycji wypiekania pierników, ich historii. Warsztaty poprowadziły nauczycielki świetlicy, Joanna Zuba i Natalia Łyczek we współpracy z panią Iwoną Witkowską, pomysłodawczynią i główną organizatorką święta. Uczniowie poznali także wiele legend dotyczących tych aromatycznych ciasteczek. Następnie przygotowali ciasto piernikowe, wycieli odpowiednie kształty, wspólnie z nauczycielami upiekli swoje dzieła i każdy z nich mógł je wyjątkowo ozdobić, a następnie zjeść lub podarować bliskiej osobie.
Pierniki znane są nam wszystkim. Każdy przynajmniej raz skosztował katarzynki, piernika toruńskiego czy szczecińskiego. Jednak te wykonywane przez naszych uczniów pod opieką nauczycielek świetlicy były bardzo smaczne, ale także  wyjątkowo piękne. Nasi uczniowie mogą także pochwalić się niemałą wiedzą na temat tych smakołyków.
Tydzień piernikowy rozgościł się w naszej szkole i stał się już tradycją. Dlatego chętnych i ciekawych, zapraszamy do naszej szkoły już za rok.