Oleksandr 6b

Cześć! Nazywam się Oleksandr Ilnytskij.  Pochodzę  z Ukrainy. Śpiew to moja pasja.Chciałbym Wam o niej opowiedzieć.
 Zacząłem śpiewać jeszcze w przedszkolu. W 2014 roku (miałem wtedy 6 lat) pierwszy raz wystąpiłem na  scenie. Był to mój pierwszy występ przed prawdziwą publicznością, a nie jak dotąd tylko dla pedagogów, rodziców. Zaśpiewałem w konkursie miejskim. Wtedy wykonałam pierwszy raz trudną piosenkę solo pt. ,,Nad morzem albatrosy. Podczas mojego występu tańczyli  za mną starsi koledzy z  mojej szkoły. Piosenka wszystkim się bardzo podobała i kiedy  przeszedłem  w następnym roku do klasy 1, to byłem bardzo popularnym uczniem, znanym wszystkim. Wszyscy śpiewali moją piosenkę. W 2017 r. (gdy  miałem 10 lat) przeprowadziłem  się do Kijowa.  Dyrektor festiwalu ,,Czerwona Ruta(RutaFest) zaproponował MI uczestnictwo  w tym festiwalu.  Zacząłem nagrywać filmiki z różnego rodzaju piosenkami, by zaprezentować je na festiwalowym castingu. Organizatorzy festiwalu zadawali mi zdalnie różne zadania - wykonywanie różnych piosenek. Jedną z nich była ukraińska piosenka ,,Nad morzem.

 Po drugim zadaniu mama znalazła dla mnie nauczycielkę śpiewu. Nazywała się  Iryna Tarnawska.  Z jej pomocą bardzo się rozwinąłem.  Po 12. piosence miałem  na swoim koncie już pięć pucharów z pierwszym miejscem i dwa z Gran-Prix.
Moim następnym etapem była nauka w szkole znanej śpiewaczki Natalii Valevskiej (z którą przyjaźnię się do dzisiaj). Była ona klientką mojej mamy. Po pierwszej lekcji próbnej zapisałem się na zajęcia. Szkoła nazywała się  ,,Muza Production . Niestety w 2019 roku ze szkoły odszedł mój ulubiony nauczyciel, postanowiłem więc zrezygnować z zajęć.
Na jednym z festiwali  Iryny Tarnawskiej poznałem dwie dziewczyny, z którymi zacząłem się przyjaźnić. Dziewczyny poleciły mi nową nauczycielkę śpiewu.  Była to śpiewaczka, która użyczyła głosu Elsie -bohaterce filmu animowanego  ,,Krainy lodu i ,,Krainy lodu II w ukraińskiej wersji językowej, a także wielu innym  bohaterom.
Do dziś  miałem 25 zadań związanych z ,,RutaFest . Byłem  już na festiwalu, na którym zająłem 5.miejsce. Wziąłem także udział w  ,,Voice of Ukraine 2018. Obecnie  planuję  znaleźć  nowego nauczyciela śpiewu w Polsce oraz wziąć udział w polskiej wersji The Voice.
 Proszę obejrzeć moje filmiki na https://liblink.pl/xCYZRIXOAB , https://liblink.pl/vB5dViBrE3 i https://liblink.pl/QcSIlXsFnY

Lena Wolert 6c

 

 Pan Mariusz Soboniak

Od ponad 5 lat jestem mocno związany z światem kawy i słodkości w Szczecinie. Przez ponad 4 lara prowadziłem rower z kawą nad Jeziorem Szmaragdowym (Szmaragd Caffe) Obecnie zajmuje się produkcja zdrowszych wersji ciast i słodkości :). Jestem również współtwórca szczecińskich batonów  https://www.facebook.com/krotkisklad jednak z braku czasu oddałem ten pomysł koleżance :) 
Obecnie prowadzę:
 
 
Ania Badura 6C
 
 
 
 
 

Maksymilian  Kusztelski 6c

Moim hobby jest układanie puzzli. To są puzzle które już ułożyłem:

 

 

Najczęściej układam puzzle w weekend, ponieważ w tygodniu muszę się uczyć. Układam puzzle kiedy jest brzydka pogoda, bo wtedy nie można wyjść na dwór.