Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.  Aby ocalić od zapomnienia dawne zwyczaje związane z tym świętem w rolę wróżek i wróżbitów wcielili się uczniowie naszej świetlicy. Tego dnia wróżb było bez liku.
W czasie zabawy Andrzejkowej zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli zobaczyć swoją przyszłość w kartach, spróbować odgadnąć co kryje się w woskowym kształcie, poznać imię przyszłej sympatii czy dowiedzieć się, co oznacza wybrana liczba.. Świetlicowe wróżki,  przy pomocy rekwizytów przepowiadały przyszłość, m.in. jakie imię będzie miał przyszły wybranek serca, jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać.
Nastrój zbudowany wróżbami udzielił się wszystkim. Mamy nadzieję, że nasze dzieci na nowo odkryły magię wspólnej zabawy, a wydarzenia tego dnia dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.