Od 26 października 2015r. przez cały tydzień w naszej szkole obchodziliśmy „Święto jabłka” organizowane przez nauczycieli świetlicy. Po raz kolejny zapachniało jabłkami, a na korytarzach można było poczuć się niczym w sadzie. Zorganizowano konkurs plastyczny  dla rodziców i uczniów
klas 0 – III pod tytułem „ Jabłko -  mój ulubiony owoc „ oraz dla uczniów kl. IV – VI konkurs pod tytułem „Wirtualne jabłko”. W trakcie trwania naszego święta wszyscy mogli częstować się jabłkami.

W poniedziałek, w świetlicy odbyły się warsztaty kulinarne, na których wykorzystaliśmy parowar do pieczenia jabłek z miodem , rodzynkami i żurawiną. Wszyscy zajadali tak przygotowane jabłka z apetytem. We wtorek jabłka dominowały w postaci pysznych wypieków – ciasta, szarlotki, rogaliki, muffinki. Cała społeczność szkolna mogła próbować  te smakołyki. W trzecim dniu naszego święta podróż kulinarna z jabłkiem w roli głównej dotarła do stacji pod nazwą „Soki owocowe”. Wspólnie z dziećmi wyciskałyśmy sok z jabłek, pomarańczy i marchewki. Dzieci poznały przy okazji walory smakowe i wartości odżywcze tych owoców. Jedna grupa świetlicowa postanowiła upiec pierożki jabłuszkowe – były pyszne.  W czwartek dzieci mogły spróbować przetwory owocowe wykonane na podstawie tradycyjnych receptur.

Ostatni dzień naszego święta to spotkanie podsumowujące nasze działania. Podczas uroczystego apelu mogliśmy podziwiać dzieci w owocowym pokazie mody oraz owocowej piosence. Zwycięzcy poszczególnych konkursów odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Joanny Połeć – Trusiuk.

Dekoracje drzwi sal lekcyjnych na poziomie klas 0 – III wygrały klasy: Ib / wychowawca p. B. Leonowicz i p. D. Zimny / oraz kl. II b / p. B. Strecker oraz p. B. Sztalcman /. Na poziomie klas IV – Vi zwyciężyła klasa Va  / p. L. Bogusz /.  Wychowawcy odberali gratulacje i nagrody dla swoich uczniów.
 W rodzinnym konkursie plastycznym zwyciężyła Jagoda Sczcześniak  z kl. Ia, drugie miejsce zajęły: Maja Chechelska z kl. Ia oraz Zuzia Ciężka z kl. III b.
Trzecie miejsce zajęli: Mateusz Wiśniewski z kl. Ia oraz Zuzia i Filip Mioduscy z kl. IIIb. Pozostali  uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni, co sprawiło im ogromną radość. W konkursie graficznym zwycięzcą został Szymon Olszowski z kl. IVc , drugie miejsce zajęła Marysia Bogusławska z kl. IVc, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Borsuk z kl. Vc. W świetlicy uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z prezentacją multimedialną przygotowaną przez p. Magdalenę Krupę, która  podsumowała i usystematyzowała wiedzę o jabłku. To był miły, pyszny i owocowy zawrót głowy. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom oraz babciom za pomoc w zorganizowaniu „Święta jabłka”.