RAJD PIESZY OD A do Z PATRONÓW  im. Z.Maciejowskiego

dnia 26.11.2016r.

W sobotę rano dużą grupą uczniów i nauczycieli wyruszyliśmy spod naszej szkoły w kierunku Bramy Portowej. Tam wsiedliśmy do tramwaju jadącego do Pętli Głębokie.

O godzinie 10..00 zwarci i gotowi czekaliśmy na inne grupy, aby wraz z przewodnikiem wyruszyć trasą w kierunku naszej szkoły ,gdzie miała być meta rajdu.

Lekki chłód towarzyszył nam na całej trasie rajdu, ale świeże powietrze oraz widoki wynagradzało nasz wysiłek. Mijaliśmy miejsca ,których czasami na co dzień nie zauważamy. Nasz przewodnik uatrakcyjniał to bogatymi opisami i ciekawostkami.

Nasze 9 km jakie pokonaliśmy to miły spacerek , a dla wielu z nas to już drugi poważny trening. Byli i tacy ,którzy czas ten wykorzystali na ,,łapanie Pokemonów” oraz słuchanie ulubionej muzyki. Ważne ,że wszyscy cało i zdrowo dotarliśmy do mety w naszej szkole.

Tam czekał na nas ciepły posiłek turystyczny, niespodzianki od  organizatorów oraz tor przeszkód przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W szkole panowała miła atmosfera, na korytarzu  można było sprawdzić się w manualnych formach artystycznych (orgiami, plastycznych) a także spróbować pysznych ciast upieczonych przez rodziców z naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do tego, iż ten dzień był taki SUPER

Uczestnicy rajdu

Krótka statystyka rajdu:

zrobiliśmy  ponad  13 tys.kroków

spaliliśmy 1100 kilokalorii (cztery pączki)

przeszliśmy prawie 9 km

zajęło nam to 2 godziny i 35 minut (z krótkimi przerwami )

najmłodszym uczestnikiem rajdu był Michał Trusiuk  (ucz. Klasy 2a)

Gratulujemy odwagi i siły !!!

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii