Celem przedsięwzięcia było  przybliżenie najmłodszym mieszkańcom Szczecina najciekawszych miejsc naszego miasta, budzenie w nich tożsamości narodowe i regionalnej oraz kształtowanie szacunku wobec historii Polski zgodnie  z priorytetami MEN „Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości”

Cel został zrealizowany. Dzieci w czasie spacerów poznawały historie Szczecina i robiły dokumentacje fotograficzną. Po kliku miesiącach potrafią rozpoznać charakterystyczne zabytki Starego Miasta. Wystawa prac dzieci obecnie znajduje się w szkole. W planach jest ekspozycja w Zamku Książąt Pomorskich, Dworcu głównym PKP i Urzędzie Miasta Szczecin. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy album ze zdjęciami z „wypraw” po Szczecinie.

Wszystkie zdjęcia z wystawy oraz fotografie z otwarcia wystawy można zobaczyć poniżej