Sukces naszych "Poliglotów"

15 marca odbył się Finał  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Angielskiego i Niemieckiego obszaru językowego - POLIGLOTAK. Konkurs objęty był honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Marszałka  Województwa Zachodniopomorskiego.

Nasi uczniowie: Julia Skiba, Iga Adamska, Kuba Michalak, Jakub Charkiewicz, Cyprian Skotarczyk oraz Dominik Markiewicz zajęli zespołowo IV miejsce.
Sam konkurs miał bardzo ciekawą formułę, ponieważ składał się aż z 3 części:
Część I - prezentacja multimedialna. Nasi uczniowie wylosowali we wcześniejszych eliminacjach temat: "Wiedeń- najpiękniejsze miasto Austrii". Zadaniem naszych uczniów było zaprezentować powyższy temat w języku niemieckim.
Część II - quiz w języku angielskim oraz niemieckim. W tej części nasi uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania zarówno w języku angielskim jak i niemieckim, a same pytania dotyczyły wiedzy o krajach angielskiego oraz niemieckiego obszaru językowego.
Część III- zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było zaprezentowanie sketchu w języku obcym.
Całej drużynie oczywiście serdecznie gratulujemy!