Studenci z programu AIESEC z wizytą w naszej szkole.

W dniach od 15 maja do 9 czerwca 2018r. gościli w naszej szkole studenci
z międzynarodowego programu AIESEC. Byli to: Valentyn Kinash – pochodzący
z Ukrainy oraz Varshit Rathod z Indii.

Podczas zajęć z naszymi uczniami, posługując się językiem angielskim, przedstawiali prezentacje o historii i kulturze swoich krajów korzystając z tablicy interaktywnej. Następnie odpowiadali na różnorodne pytania uczniów dotyczące między innymi zwyczajów, ubiorów, wyżywienia w ich krajach. Ponadto studenci  brali czynny udział w zajęciach koła języka angielskiego, zajęciach komputerowych, plastycznych, muzycznych oraz wychowania fizycznego.
W trakcie zajęć wykonywali wraz z uczniami plakaty, prace plastyczne,  śpiewali piosenki w swoich ojczystych językach i po angielsku, uczestniczyli we wspólnych zabawach ruchowych i grach. Włączali się też w akcje społeczne organizowane przez naszą szkołę.

Uczniowie, początkowo onieśmieleni, z czasem odważniej zaczęli rozmawiać ze studentami. Wkrótce konwersacje miały miejsce nie tylko w klasach szkolnych pod kierunkiem nauczycieli, lecz także w stołówce szkolnej,
na korytarzach, na podwórku :)

Dziękujemy pani dyrektor Joannie Połeć-Trusiuk oraz Radzie Rodziców
za organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia, a także  pani Marcie Olszewskiej za zakwaterowanie studentów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli możliwość goszczenia, integrowania się i poznania interesujących osób przedstawiających ciekawe fakty z życia w ich krajach, przy okazji szlifując znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

Opracowała: Natalia Łyczek – szkolny koordynator projektu.