Dnia 14  października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli wykonać przygotowane dla nich zadania, które nie sprawiły uczniom większych trudności i  wszystkie dzieci wspaniale zdały egzamin pierwszoklasisty. Uczniowie powiedzieli wiersz oraz zaśpiewali dwie piosenki, w języku polskim oraz angielskim. Aktu pasowania dokonał pan Dyrektor używając pagaja. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi im. Związku Zawodowego Marynarzy i Portowców w Szczecinie .                          Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców. Dzieci otrzymały również drobne upominki.