W lutym 2021 roku uczniowie klasy 5A i 5B - członkowie koła języka angielskiego prowadzonego przez p. Natalię Łyczek postanowili napisać list do
J. K. Rowling autorki popularnej serii książek o „Harrym Potterze”.
W liście do pisarki uczniowie krótko się przedstawili, a następnie wymienili części serii, które zrobiły na nich największe wrażenie oraz wskazali najbardziej ulubionego bohatera powieści.
Młodzi czytelnicy przekazali J. K. Rowling podziękowania za magiczny świat Harrego Pottera oraz życzyli autorce pomyślności i zdrowia w tych trudnych czasach. Uczennica klasy 5B Oliwia Milczarek przepisała ostateczną wersję listu ułożonego przez koleżanki i kolegów oraz dołączyła do niego własnoręcznie wykonany rysunek Harrego Pottera.
Jakież było nasze zaskoczenie, gdy w kwietniu br. "sowa" dostarczyła list prosto ze Szkocji, gdzie J. K. Rowling obecnie mieszka. Dokładna treść odpowiedzi autorki „Harrego Pottera” zarówno w oryginale jak i w naszym polskim tłumaczeniu zawarta jest poniżej.

Do listu J. K. Rowling dołączyła broszurę "More about me", w której zamieszczone są dodatkowe informacje o autorce oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące jej twórczości oraz pracy.