29 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Słowem malowane, którego celem było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz promowanie talentów recytatorskich. Uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie polskich autorów oraz fragmenty prozy.
Zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu: dobór i interpretacja utworu, dykcja, stopień opanowania tekstu, ogólny wyraz artystyczny, Komisja, w składzie: Bożena Dąbrowska, Mariola Skrobania, Arleta Szczypek i Olga Tomczak, wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii klas IV - VI
I miejsce - Jan Świderski, kl. IVb
II miejsce - Karol Błachut, kl. VIb
III miejsce - Michał Czajka, kl. IVb
Wyróżnienie - Lidiia Pakhtusova, kl. VIb

W kategorii klas VII - VIII przyznano tylko I miejsce uczennicy kl. VIIIc Darii Larionovej
Wyżej wymienieni uczniowie wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Słowem malowane, który odbędzie się 10 maja br. w naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim recytatorom za udział w konkursie. Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!