Easter Egg Hunt to popularna w Wielkiej Brytanii i Niemczech zabawa polegająca na szukaniu ukrytych po domach i podwórkach pisanek i czekoladowych jajek. Mogą być to tradycyjne pisanki lub też czekoladowe jajeczka wypełnione w środku słodyczami. Uczniowie klas 2a, 4, 5, 6 i 8 mieli okazję poznać Wielkanocne słownictwo poprzez gry i zabawy językowe oraz dowiedzieć się jak to święto obchodzone jest w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Każda klasa została podzielona na grupy. Zadaniem grup było znalezienie i zeskanowanie za pomocą tabletów lub telefonów kodów QR, które były rozwieszone w szkole. W każdym kodzie znajdowała się wskazówka napisana w języku obcym (oraz w języku polskim dla klas młodszych), która nawiązywała do miejsc, w których zostały ukryte pisanki. Zarówno starsze klasy jak i młodsi uczniowie znakomicie poradzili sobie z wyzwaniami. Zabawę wygrali uczniowie, którzy najszybciej odnaleźli jajka.