Ze względu na zbliżające się Święto jabłka w naszej szkole zorganizowanych będzie wiele atrakcji. Jedną z nich będzie konkurs „Wyścig po zdrowie” kierowany do uczniów klas IV – VI. Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej w zakresie wiedzy o zdrowym odżywianiu i trybie życia, wiadomości związane z jabłkiem jako owocem, jego składnikami odżywczymi i sposobami zastosowania.

Konkurs będzie dwuetapowy. Etap pierwszy odbędzie się w klasach w dniach 18 – 20.10.2016r. Podczas pierwszego etapu wyłoniona zostanie najlepsza dwójka z każdej klasy, która będzie miała zaszczyt reprezentować swoją klasę w wielkim finale dnia 27.10.2016r. ( czwartek ). Zwycięska drużyna zdobywa tytuł „Mistrzów ze zdrowiem za pan brat” oraz wspaniałe i zaskakujące nagrody rzeczowe.