REGULAMIN VIII KONKURSU PRZYRODNICZEGO

za konkurs w szkole odpowiada: p. Bogusz

„PRZYRODNIK

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

• 1. Organizator

1. Za organizację Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017 odpowiada V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama

Asnyka pod patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

• Termin Konkursu

1. Konkurs odbywa się 13 marca 2018 r. o godzinie 15.00, trwa 60 minut i ma formę testu z zadaniami zamkniętymi i otwartymi.

• Cele Konkursu
    1. Zainteresowanie uczniów metodyką badań naukowych. Upowszechnienie wśród uczniów

szkół podstawowych wiedzy i umiejętności związanych z naukowym rozwiązywaniem problemów biologicznych, chemicznych, fizycznych i geograficznych.

1. Doskonalenie umiejętności pozwalających podejmować samodzielnie pracę z wykorzystaniem różnorodnych źródeł i nośników informacji.

1. Zachęcenie uczniów do czytania prasy popularnonaukowej.
  2. Doskonalenie umiejętności rozumowania i argumentacji.
  3. Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

• Uczestnicy Konkursu

1. Konkurs zorganizowany został dla uczniów szkół podstawowych miasta Szczecina oraz, za zgodą organizatora, innych szkół z województwa zachodniopomorskiego.

• Zgłaszanie uczniów do udziału w Konkursie
    1. Zgłoszenia szkoły do  udziału  w  Konkursie  można  dokonać  elektronicznie  lub  listownie

(załącznik nr 1) do 7 marca 2018 r. (czwartek) na adres: ZSO nr 1

1. Ofiar Oświęcimia 14

Prosimy również o zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych Państwa uczniów.

Po upływie powyższego terminu listy szkół zostają ostatecznie zamknięte, dalsze zgłoszenia nie będą przyjmowane.

1. Do Konkursu szkoła zgłasza maksymalnie trzech uczniów.

1. Lista szkół zgłoszonych do udziału w Konkursie będzie dostępna na stronie internetowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka: lo5.szczecin.pl

1. Osoba zgłaszająca jest zobowiązana do sprawdzenia, czy zgłoszona przez niego szkoła znajduje się w wykazie szkół zgłoszonych do udziału w Konkursie do 12 marca 2018 r. Informacje o Konkursie oraz wyniki będą publikowane na stronie internetowej V Liceum Ogólnokształcącego ( www.lo5.szczecin.pl)

• Zakresy wiedzy i umiejętności

1. Od uczestników konkursu wymagana jest wiedza z zakresu treści zawartych w starej podstawie programowej dla szkoły podstawowej z przyrody oraz treści zawartych w nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej z biologii, chemii, fizyki, geografii.

• Laureaci i finaliści
    1. Uczestnicy Konkursu mogą uzyskać tytuł laureata lub finalisty.
    2. Laureaci otrzymują nagrody książkowe.

• Ogłoszenie wyników

O wynikach Konkursu szkoły zostaną poinformowane do dnia 04.04.2018 r.

• Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Konkursu

1. Za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Konkursu w czasie dojazdu do miejsca przeprowadzania Konkursu, jego trwania, a także powrotu do szkoły odpowiada dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.

1. Każdy uczestnik Konkursu zobowiązany jest do posiadania przy sobie ważnej legitymacji