REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

Cele konkursu

-         Wykonanie prac plastycznych uświetniającychobchody Święta Jabłka
w SP 63

-         Przedstawienie walorów jabłka oczyma dzieci

-         Rozwijanie zainteresowań plastycznych i informatycznych wśród dzieci

-         Promowanie młodych talentów

Postanowienia ogólne

1.     Organizatorem konkursu „Wirtualne jabłko” jest świetlica szkolna
Szkoły Podstawowej nr 63 w Szczecinie.

2.     Konkurs rozpoczyna się 7 X.

Ostateczny termin doręczenia pracy konkursowej organizatorowi mija 22 X .

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 30 X

3.     Temat pracy konkursowej brzmi „ Wirtualne jabłko” .

Praca może przedstawiać np. wartości odżywcze jabłka, cykl życia jabłka, jabłko jako przysmak kulinarny, jabłko w historii ludzkości.

4.     W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej
nr 63 w Szczecinie.

Warunki uczestnictwa w konkursie

1.     Prace konkursowe należy złożyć każdemu  nauczycielowi świetlicy szkolnej do dnia 22 X

2.     Praca konkursowa może być wykonana w dowolnym programie graficznym, np. Paint. Praca ma być zaprojektowana w formacie A4
i wydrukowana na grubym papierze (brystol) w kolorze. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.

3.     Praca przekazana na konkurs musi być wykonana własnoręcznie.
Prace zbiorowe nie będą zakwalifikowane.

4.     Na konkurs nie można dostarczyć prac adaptowanych (kopiowanych, wzorowanych), bądź też wcześniej publikowanych.

5.     Prace pogięte lub wydrukowane w złej jakości nie będą zakwalifikowane
do konkursu.

6.     Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.

7.     Prace należy czytelnie podpisać z tyłu (imię, nazwisko, klasa).

Prace nie podpisane nie będą zakwalifikowane do konkursu.

8.     Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.

9.     Prace przechodzą na własność Organizatora i nie będą zwracane uczestnikom.

Wyniki konkursu i nagrody

1.     Jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów konkursu spośród przekazanych prac.

2.Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w trakcie apelu podsumowującego obchody Święta Jabłka w SP 63.

Dodatkowo informacja o zwycięzcach zostanie zamieszczona na stronie internetowej SP 63.

3.     Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród, jak również prawo do nie przyznania nagród.

4.     Decyzje jury  wskazujące laureatów konkursu oraz przyznanych im nagród są ostateczne.

5.Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

Postanowienia końcowe

1.     Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy podczas obchodów Święta Jabłka w SP 63 oraz na opublikowanie fotografii prac na stronie internetowej szkoły.

2.     Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

3.     Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny u nauczycieli świetlicy.

4.     Organizator zastrzega sobie prawo do:

-         zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku istotnych zdarzeń mających na wpływ organizowania konkursu,

-         nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac,

-         rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.