Szczecin 22.02.2016r.

Szanowni Rodzice!

W związku z reformą oświaty dotyczącą obowiązku szkolnego stanęliście Państwo przed decyzją, czy posłać dziecko do pierwszej klasy, jak to było w planach jeszcze we wrześniu, czy pozostawić je kolejny rok na etapie przedszkolnym. Wbrew pozorom nie jest  to decyzja bardzo trudna.

Oto kilka argumentów:

1.    W roku szkolnym 2016/2017 w pierwszych klasach będzie obowiązywać obecna podstawa programowa, czyli przygotowana i dostosowana do dzieci sześcioletnich. Wasze dzieci są świetnie przygotowane do jej realizacji, bowiem zadaniem nauczyciela ostatniej grupy przedszkola było przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole w wieku 6 lat!

2.    Jeśli zdecydujecie się Państwo posłać dziecko do pierwszej klasy, to przez cały okres edukacji będą z tego korzyści. Teraz jako mniej liczny rocznik dzieci mogą skorzystać z darmowych pakietów zajęć dodatkowych. Po ukończeniu szkoły podstawowej łatwiej będzie dostać się do wymarzonego gimnazjum, liceum czy na studia, bo to wciąż będzie mniejszy rocznik w systemie edukacji.

3.    Nie bójcie się Państwo, że „moje dziecko sobie nie poradzi, nie jest gotowe emocjonalnie”, bo nie ma potrzeby. Dziś w szkole są sześciolatki i świetnie sobie radzą. Nauczyciele muszą dostosować swój warsztat pracy, metody i oczekiwania do wieku rozwojowego dziecka, bo przecież im też zależy na sukcesie swoich klas! W każdej klasie jest dywan, zabawki i gry edukacyjne. Dzieci uczą się i bawią. Nauczyciel obserwuje klasę i decyduje o tym, kiedy zrobić przerwę śródlekcyjną na zabawę i odpoczynek. W szkole dzieci są motywowane do dalszej wytężonej pracy, a nie karane złą oceną za brak sukcesów. Ocena jest formą opisu, informacji dla rodzica, co można zrobić jeszcze lepiej.

Jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi oferuję Waszym 6 letnim dzieciom wspaniałą, ciepłą atmosferę pracy i zabawy a ponad to:

Jednozmianowość w szkole (Dzieci zaczynają lekcje o 8.00, 9.00 i kończą ok. 13.00, 14.00, każdy zespół ma swoją klasę i może tam spokojnie zostawiać wszystkie swoje rzeczy.)

Małą, kameralną szkołę  (W szkole jest 315 uczniów, co sprawia, że nauczyciele znają każde dziecko. W szkole jest spokojnie i bezpiecznie)

Klasy maksymalnie 20 osobowe i 2 nauczycieli w każdej (jedna z pań przypisana jest do pracy    z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, druga nauczycielka zajmuje się pozostałą 15 dzieci, przez co ma czas dla każdego dziecka)

Dodatkowe 10 godzin tygodniowo bezpłatnych zajęć rozwijających uzdolnienia, zainteresowania oraz wspomagające rozwój dzieci 6 letnich (język angielski lub niemiecki, zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej: gry zespołowe oraz profilaktykę wad postawy, zajęcia plastyczne, muzyczne: gra na instrumentach - flet, flażolet lub dzwonki do wyboru oraz zespół muzyczny, zajęcia wspomagające rozwój umiejętności szkolnych dzieci sześcioletnich:  Metodą Marii Montessori oraz Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn’e, multimedia – zajęcia z tabletami, gdzie dzieci uczą się jak bezpiecznie i mądrze korzystać z multimediów i Internetu)

Opiekę psychologa, logopedy, pedagoga na terenie szkoły (W SP63 z OI wszyscy specjaliści zatrudnieni są na pełny etat. Pomagają dzieciom pokonać trudności szkolne i rozwojowe. Doradzają rodzicom i wspomagają w procesie wychowania ich pociech.)

Opiekę świetlicową w 4 osobnych salach w podziale na wiek dzieci w godzinach od 6.45 do 16.30 (podczas pobytu w świetlicy dzieci odrabiają lekcje, bawią się w kącikach zainteresowań, biorą udział w zajęciach organizowanych przez wychowawców świetlicy: promocja zdrowia- Święto Jabłka, Urodziny Marchewki, Dzień Piernika itp.; tradycje – Andrzejki, Mikołajki, Wielkanocne malowanie jaj i wiele innych) Tu nikt się nie nudzi!!

Dodatkowe, płatne zajęcia na terenie placówki (taniec towarzyski, karate, robotyka, nauka języków obcych i inne)

Udział w wielu konkursach (nasi uczniowie biorą udział zarówno w konkursach szkolnych, czy   międzyszkolnych, ale również Rada Rodziców umożliwia na terenie placówki udział w płatnych konkursach ogólnopolskich jak: Kangur, Alfik, Zuch, Mat, Max i inne)

Bardzo smaczne posiłki przygotowywane przez naszą kuchnię (w tej chwili z obiadów szkolnych korzysta prawie 70% uczniów)

Sklepik szkolny (w sklepiku szkolnym można kupić wyłącznie zdrową żywność oraz podręczne pomoce szkolne jak zeszyt, ołówek, klej itp.)

Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi to dobre miejsce dla Państwa dzieci, szczególnie jeśli obawiacie się „tłumów”. Klasy I-III mają swoje piętro, a uczniowie starsi nie mają tam wejścia. Tu nikt nikogo nie pogania, bo bardziej zależy nam na dzieciach niż na rankingach. Dostosowujemy swoją pracę do możliwości każdego dziecka. Odkrywamy i stymulujemy uzdolnienia i talenty. Tylko w tym roku nasi uczniowie zdobyli złoty medal w lekkoatletyce wśród wszystkich szkół szczecińskich, 1 miejsce w konkursie kuratoryjnym z języka niemieckiego, 1 miejsca w konkursach plastycznych i muzycznych. Uczniowie SP 63 z OI są w czołówce konkurów ogólnopolskich – 5, 7, 10 miejsce w kraju w konkursie matematycznym „Mat”, „Olimpusek”.

Przemyślcie Państwo proszę temat Waszego dziecka w szkole  jeszcze raz.

Wasze dzieci są gotowe do pierwszej klasy.

Dajcie im szansę na lepszy start!

Jeśli jednak jesteście Państwo zdecydowani na pozostawienie pociechy w przedszkolu, to mamy       w szkole miejsce również w oddziale przedszkolnym, gdzie dzieci otrzymają śniadania i obiady i bezpłatną opiekę do godziny 16.30.

Zapraszam Państwa do obejrzenia placówki oraz na stronę szkoły: www.sp63.szczecin.pl

Więcej informacji o ofercie Prezydenta Miasta Szczecin

na stronach Urzędu oraz na www.6latki.szczecin.pl