Rozpoczynamy nowy projekt edukacyjny !

Projekt przeprowadzany w naszej szkole ma na celu zainteresowanie uczniów kulturą, historią, osiągnięciami poszczególnych państw naszego kontynentu. Pragniemy ukazać dzieciom i młodzieży specyfikę i różnorodny charakter poszczególnych krajów Europy. W trakcie prezentacji przybliżymy kulturę, stereotypy, anegdoty, zabytki i tradycje państw europejskich.
Cele ogólne:
poznanie symboli narodowych, kultury, ciekawostek, anegdot oraz osiągnięć państw europejskich,
ukazanie różnorodnego charakteru państw,
rozwijanie tożsamości europejskiej,
pogłębienie wiedzy o państwach europejskich,
poznanie stereotypów, czyli skrótów myślowych, które tworzymy na podstawie własnych obserwacji lub opinii innych.

Uczniowie zbierają  informacje na temat wylosowanego państwa uwzględniając stereotypy, humor, anegdoty, zabawne ciekawostki na temat wylosowanego kraju.  Razem w wychowawca przygotowują prezentacje, gazetki, stroje, filmy.
Grupy przedszkole oraz klasy I - III przygotowują plakat, wybrany wiersz lub piosenkę,  flagę.
Uczniowie klas IV - VIII wykonują prezentację multimedialną swoich państw pod kierunkiem wychowawców (położenie geograficzne, ukształtowanie powierzchni, flaga, liczba ludności, język urzędowy, waluta, stolica, ciekawe miejsca, zabytki, słynni twórcy kultury, ciekawostki) oraz strój.
Następnie prezentują kraj całe społeczności szkolnej w wyznaczonym tygodniu.

Podróże po Europie zaczynamy od 25.10.2021 roku od grupy III przedszkolnej, która przedstawia Francję!

Następnie
1.11 - 5.11.2021 NIEMCY 5A